• MNP ve MSP kurucusu Koçak toprağa verildi
 • Fransa'da bina çöktü: 9 ölü
 • Yunanistan: Şartlarımız devam edecek
 • "Aç-susuz yaşarız, ama ezansız asla"
 • Ayhan: Tek odalı prefabrikler dinen mahzurlu
 • "İncetahtacı kazasında şüpheliyim"
 • Kırıkkale'de kaza: 4 ölü
 • Demirel, bugün Bosna'ya gidecek
 • Devlet Bahçeli sünnet düğününde
 • 2 TURBAN'cıya hapis cezası
 • Kamuran Çörtük, Romanya'nın fahri konsolosu


  MNP ve MSP kurucusu Koçak toprağa verildi

  ANKARA

  Kapatılan Milli Nizam ve Milli Selamet Partisi'nin kurucularından Hüseyin Koçak'ın cenazesi, dün ikindi namazını müteakip Hacı Bayram Camii'nde kılınan cenaze namazı sonrası Karşıyaka Mezarlığı'nda toprağa verildi.

  CENAZE TÖRENİNE ERBAKAN DA KATILDI

  Uzun yıllar Yenimahalle İlçe Teşkilat Başkanlığı görevini de yürüten ve yakalandığı kanser hastalığına yenik düşerek önceki akşam saat 22.00 sıralarında 76 yaşında vefat eden Hüseyin Koçak'ın cenaze törenine, kapatılan MNP, MSP ve RP'nin Genel Başkanı Necmettin Erbakan başta olmak üzere, FP Grup Başkanvekili Bülent Arınç, FP Ankara Milletvekilleri Rıza Ulucak ve Zeki Polat, FP Ankara İl Başkanı Ersönmez Yarbay ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanvekili Cengiz Ocakçı ile birlikte çok sayıda partili katıldı.

  Fransa'da bina çöktü: 9 ölü

  DIJON

  Fransa'nın Dijon kentinde 4 katlı binanın çökmesi sonucu ölenlerin sayısının en az 9 olduğu belirtiliyor.

  Polis yetkililerinin verdikleri bilgiye göre; ölenler arasında bir anne ile iki kızı da bulunuyor.

  Binanın çökmesi sonucu 3 kişinin yaralı olarak kurtarıldığı açıklanırken, enkaz altında hala en az 3 kişinin bulunduğu bildiriliyor.

  Kurtarma ekipleri enkaz altında kalanları kurtarma çalışmalarını sürdürüyor.

  Yunanistan: Şartlarımız devam edecek

  ATİNA

  Yunanistan Dışişleri Bakanı Yorgo Papandreu, Türkiye'nin AB üyeliğine adaylığı için öne sürdükleri şartların kabul edilmesi yönünde sürdürdükleri müzakerelerin sona ermediğini ve bu konudaki girişimlerinin son ana kadar devam edeceğini bildirdi.

  Papandreu, To Vima gazetesinde yayımlanan makalesinde, Türkiye'nin Avrupa beklentileri konusunda olduğu kadar, Yunanistan'ın endişelerinin de dogmatik bir önyargı anlayışıyla değerlendirilmemesi gerektiğini, bunların sadece siyasi bir anlam taşıdığını belirtti.

  Yunanistan Dışişleri Bakanı, Türk-Yunan ilişkileri ve Kıbrıs konusunun artık Türkiye-Avrupa ilişkilerinin bir parçası haline geldiğini ve bunun Yunanistan'ın bir başarısı olduğunu öne sürdü.

  "Aç-susuz yaşarız, ama ezansız asla"

  GAZİANTEP

  Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Nuri Yılmaz, 'Halkımız aç yaşar, susuz yaşar, ama ezansız, Kuran'sız, Hazreti Muhammed'siz asla yaşayamaz' dedi.

  Yılmaz, Gaziantep'te yaptırılan Ulucamii'nin ibadete açılması dolayısıyla düzenlenen törende yaptığı konuşmada, Türkiye'de cami ve mescid olarak toplam 76 bin 300 ibadethane bulunduğunu söyledi.

  Camilerin yönetiminin yasa ile Diyanet İşleri Başkanlığı'na devredildiğini hatırlatan Yılmaz, 'Ancak, bundan 'Camilere engel olunuyor, artık cami yapılmayacak' gibi bir mana çıkarılmamalıdır. Allah'ın rızasını kazanabilmek için halkın ihtiyaç duyduğu yerlerde cami yapılmalıdır' diye konuştu.

  Yılmaz, aslında Müslümanlar için yeryüzünün tamamının mabed olduğunu, Müslümanın her yerde 'samimiyet ve ihlasla Yüce Mevla'ya kulluğunu arzedebileceğini' vurguladı.

  Ayhan: Tek odalı prefabrikler dinen mahzurlu

  SAKARYA

  Fazilet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Cevat Ayhan, tek odalı prefabrik konutların İslam dini açısından sakıncalı olduğunu belirterek, 'Bizim dinimizde anne ve babalar, çocuklarının önünde soyunup giyinemezler' dedi.

  Ayhan, Sakarya Milletvekili Nezir Aydın'ın kızı Ayşegül Aydın'ın Adapazarı'ndaki nikah törenine katılarak nikah şahitliği yaptı. Nikahtan önce basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Ayhan, yapılan prefabrik konutların çoğunun tek odalı olduğunu, bunun da din açısından bazı sakıncaları bulunduğunu söyledi.

  Çarşamba günü Ramazan ayının başlayacağını hatırlatan Ayhan, depremzedelerin namaz ibadetini kolaylıkla yapabilmeleri için çadırkent ve prefabriklerde çadır mescidlerin kurulması gerektiğini de ifade etti.

  "İncetahtacı kazasında şüpheliyim"

  NEVŞEHİR

  TBMM'de görevini tamamlayan Susurluk Araştırma Komisyonu'na başkanlık eden FP Nevşehir Milletvekili Mehmet Elkatmış, İçişleri Bakanlığı ve Ankara Valiliği'ne koruma talebinde bulunmasına rağmen henüz cevap alamadığını belirterek, en kısa sürede koruma talebinin yerine getirilmesini istedi.

  Elkatmış, Nevşehir'de yaptığı açıklamada, bir süre önce trafik kazasında hayatını kaybeden, araştırma komisyonunun basın sözcüsü, FP Gaziantep Milletvekili Bedri İncetahtacı'nın ölümü ile ilgili şüpheleri olduğunu, kaza ile ilgili soruşturmanın gereği gibi yapılmadığını ileri sürdü.

  Kırıkkale'de kaza: 4 ölü

  KIRIKKALE

  Kırıkkale'nin Balışeyh ilçesinde meydana gelen trafik kazasında, 4 kişi öldü, 2 kişi yaralandı.

  Alınan bilgiye göre; Davut Karadavut'un kullandığı 06 TZ 023 plakalı otomobil ile sürücüsünün kimliği henüz öğrenilemeyen 66 HA 173 plakalı araç, ilçe yakınlarında çarpıştı.

  Kazada; Tekmile Erdoğan (46), Volkan Erdoğan (9), Çelebi Erdoğan (40) ve Hülya Demir, öldü. Yaralanan 2 kişi ise, önce Kırıkkale Devlet Hastanesi'ne, ardından da Ankara Numune Hastanesi'ne kaldırıldı.

  Demirel, bugün Bosna'ya gidecek

  ANKARA

  Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, Bosna-Hersek Cumhurbaşkanlığı Konseyi'nin davetlisi olarak, iki günlük resmi ziyaret için bugün bu ülkeye gidecek.

  Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan açıklamada; Demirel'e gezisi sırasında Devlet Bakanı Mehmet Ali İrtemçelik, Kültür Bakanı İstemihan Talay ile milletvekilleri, üst düzey görevliler ve işadamlarından oluşan bir heyetin eşlik edeceği ifade edildi.

  Devlet Bahçeli sünnet düğününde

  ANKARA

  Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Devlet Bahçeli, Ülkü Ocakları 2. Başkanı Ali Satılmış'ın oğlu Onur Türkeşhan Satılmış'ın sünnet düğününe katıldı.

  Sünnet düğününde Bahçeli'nin yanı sıra, Bayındırlık ve İskan Bakanı Koray Aydın, MHP Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin ile çok sayıda partili de hazır bulundu.

  2 TURBAN'cıya hapis cezası

  ANKARA

  Eski TURBAN Personel Müdürü Ahmet Dündar ile eski Çeşme TURBAN Oteli Müdürü Erol Uğurlu'nun 10'ar yıl ağır hapis cezasına çarptırıldıkları bildirildi.

  TURBAN Genel Müdürlüğü Avukatı Akın Balcı'dan alınan bilgiye göre; Ankara 6. Ağır Ceza Mahkemesi, Dündar ile Uğurlu'yu, 'evrakta sahtecilik, zimmet ve görevi kötüye kullanma' suçlarından 10'ar yıl ağır hapis cezasına mahkum etti.

  Mahkemenin, TURBAN'ın iki eski yöneticisini ömür boyu kamu hizmetlerinden de yasakladığını belirten Akın Balcı, davanın, Çeşme TURBAN Oteli'ndeki 'yolsuzluk' iddialarının ardından 1997 yılında açıldığını hatırlattı.

  Balcı, Dündar ve Uğurlu hakkında, 'nitelikli zimmet, evrakta sahtecilik ve görevi kötüye kullanma' suçlarından ceza istenmiş olduğunu ifade etti.

  Kamuran Çörtük, Romanya'nın fahri konsolosu

  ANTALYA

  Türk-Romen İş Konseyi Başkanlığı görevini de sürdüren Bayındır Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kamuran Çörtük, Romanya ekonomisine ve Türk-Romen ilişkilerine sağladığı katkılardan dolayı, Romanya devleti tarafından Antalya Fahri Konsolosluğu'na getirildi.

  Antalya Fahri Konsolosluğu görevine getirilen Kamuran Çörtük'ü tanıtmak amacıyla Talya Oteli'nde bir basın toplantı düzenlendi.

  Toplantıya, Romanya'nın Türkiye Büyükelçisi George Chiamba ile Türkiye'nin Romanya Büyükelçisi Volkan Bozkır da katıldı.

  Sayfa Başına Dönmek İçin Tıklayın